1. DEJTE O SOBĚ VĚDĚT

Našli jste pozici podle vašeho gusta? Zaregistrujte se na našem webu. Zabere vám to jen chvilku a k ničemu se tím nezavazujete.

Máte otázky nebo vám něco není jasné? Zeptejte se našeho HR specialisty, jehož kontakt naleznete u nabízené pozice. Za zeptání nic nedáte. A my jsme tady od toho.

2. UKAŽTE, ŽE NA TO MÁTE

Uchazeči o některé pozice jsou pozváni na naše assessment centrum (AC), kde mohou během praktických aktivit ukázat, zda se na danou pozici hodí. Na AC zveme více uchazečů najednou a čeká vás zpravidla několik skupinových i individuálních aktivit.

3. INTERVIEW, TEST, PŘÍPADOVÁ STUDIE

V rámci výběrového řízení se dle vybrané pozice můžete setkat nejen s interview, ale také testem. Rovněž si od vás můžeme vyžádat případovou studii.

U pohovoru se sejdeme obvykle tři: vy, HR specialista a váš budoucí nadřízený. Někdy to také může vypadat jinak a setkáte se třeba s celým týmem. Součástí pohovoru může být také test nebo případová studie.

4. VÝSLEDEK VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ A REFERENCE

Následuje oznámení výsledku výběrového řízení. Nabídka, kterou vám zašleme, je oficiální, a tedy závazná. Uchazeče, který dostane nabídku, žádáme o reference z předchozích zaměstnání.

Pokud se na vás tentokrát štěstí neusmálo, snažíme se vám dát zpětnou vazbu a pomoci vám tak do budoucna.

Pokud si nepřejete, aby se o vaší účasti ve výběrovém řízení váš stávající zaměstnavatel dozvěděl, můžete se spolehnout na naši diskrétnost.

5. PAPÍROVÁNÍ

Dřív nebo později to přijít muselo - nástupní formality. Obdržíte od nás kompletní seznam výpisů, dokladů, vyšetření, prohlášení a dalších dokumentů, které od vás budeme vyžadovat.

6. PRVNÍ DNY

Během prvních dnů v práci vás čeká nejen seznámení s kolegy, ale také několik vstupních školení. Nebojte se, nehodíme vás do vody. Vše potřebné vám vysvětlíme.

7. VÍTEJTE NA PALUBĚ

KDY SE DOZVÍTE VÝSLEDEK?

Výběrové řízení na různé pozice netrvají vždy stejně. Orientačně uvádíme tyto časové horizonty:

  • Odezva: 1-2 týdny od vaší reakce na inzerát
  • Assessment centrum (pokud se koná): Informace o postupu do dalšího kola obdržíte zpravidla v den jeho konání
  • Od Assessment centra k interview: Obvykle do týdne
  • Od prvního k druhému interview (pokud je třeba): Obvykle týden
  • Zpráva o výsledku a zpětná vazba: Obvykle týden od posledního pohovoru

PRAKTICKÉ TIPY

  • Den před výběrovým řízením, především Assessment centrem, se dobře vyspěte a odpočiňte si. Zároveň si na stejný den neplánujte žádnou další náročnou aktivitu.
  • Seznamte se s Raiffeisenbank, uděláte dobrý první dojem. Základní informace naleznete na našem webu.
  • Co na sebe? Lehce elegantní oblečení. Není třeba oslňovat večerní róbou, na druhou stranu cyklokombinéza ani tepláky nejsou to pravé. U obchodníků oceníme business oděv.